Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego z Krakowa

 

Celtic Motion Project

Beltaine & Comhlan Celtic Motion Project

www.celticmotionproject.pl

to niezwykłe zderzenie irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo. Całość oparta jest na tradycyjnej muzyce celtyckiej ubranej jednak we współczesne brzmienia i aranżacje.

Celtic Motion Project

Tradycja, nowoczesne brzmienia, efektowny taniec na żywo, instrumenty charakterystyczne zarówno dla muzyki irlandzkiej, bretońskiej, ale także co ciekawe – hiszpańskiej i indyjskiej – to mieszanka, która tworzy wyjątkowe i niezapomniane widowisko.

Zapraszamy do działu Multimedia, w którym można obejrzeć krótkie filmiki z widowiska Celtic Motion Project.
 

Beltaine – to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje brzmienie Beltaine osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyką współczesną. Swój styl zespół zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, irish bouzouki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda, galician bagpipes czy uilleann pipes. Całość dopełniają nieczęsto spotykane instrumenty perkusyjne: tabla, cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rozrywkowej, czyli perkusja, gitara basowa oraz gitara elektryczna. Zespół od wielu lat koncertuje na scenach w kraju i zagranicą.

Beltaine

Zespół tworzą:
Adam Romański, Grzegorz Chudy, Jan Gałczewski, Jan Kubek, Łukasz Kulesza, Bartek Dudek, Mateusz Sopata

www.beltaine.pl


Giridhar Ghatam Udupa

Gościem specjalnym części koncertów jest pochodzący z Indii Giridhar Ghatam Udupa – jeden z najbardziej cenionych na świecie muzyków indyjskich i jeden z czołowych instrumentalistów w świecie rytmu.

www.ghatamudupa.com