Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego z Krakowa

 
photo

Warsztaty regularne 2019/20

 • Środa, 18:30-20:00

  Warsztaty prowadzi:

  Małgorzata Majewska Małgorzata Majewska – tancerka zespołu Comhlan.


  Grupa dla fanów tańców social: szkockich i irlandzkich tańców grupowych. Zajęcia nieco mniej dynamiczne niż pozostałe grupy - tutaj nacisk kładziony jest na właściwe odtworzenie figur danego tańca i na interakcje pomiędzy poszczególnymi osobami. Poziom trudności opracowywanych choreografii dostosowywany jest do umiejętności osób obecnych na zajęciach, włącznie z początkującymi. Dodatkowo grupa daje solidne podstawy, aby sprawnie odnaleźć się w tańcu na corocznym Zimowym Balu Szkockim.


  Cena: 80 zł – karnet na 4 wejścia; pojedyncze wejście – 25 zł

 • Jeżeli nie możesz przyjechać na nasze warsztaty regularne lub weekendowe, to na pewno my możemy przyjechać do Ciebie! Od wielu lat oprócz warsztatów tanecznych prowadzonych w Krakowie prowadzimy także warsztaty wyjazdowe "na życzenie".


  Warunki techniczne
  1. Przestrzeń do tańca powinna być wyłożona parkietem, panelami, deskami lub w ostateczności linoleum. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników nie zalecamy powierzchni betonowych, asfaltowych, ziemnych ani trawiastych.
  2. Przestrzeń do tańca musi być odpowiednio duża – w przypadku warsztatów dla standardowej liczby uczestników (20-30) sala powinna mieć wymiary min. 8x5m (a lepiej 10x6m lub większa)
  3. W przypadku standardowej liczby osób (20-30) i niedużych sal o rozsądnej akustyce - na życzenie - możemy zapewnić własne nagłośnienie. W przypadku większej liczby uczestników, wszelkich warsztatów plenerowych lub sal o złej akustyce konieczne jest zapewnienie przez organizatora odtwarzacza CD, wzmacniacza kolumn i przynajmniej jednego mikrofonu.
  4. Uczestnicy powinni mieć miękkie obuwie (baletki) oraz niekrępujący ruchów strój.
  5. Wskazane są też lustra i drążki baletowe, które bardzo ułatwiają naukę – nie jest to jednak konieczne.
 • Dla osób zainteresowanych socjalnymi odmianami tańców irlandzkich i szkockich, organizujemy średnio 1 raz w miesiącu zabawy taneczne, czyli ceilidh. W programie ceilidh zawsze znajdują się zarówno proste tańce dla początkujących, jak i bardziej skomplikowane propozycje dla zaawansowanych. Wcześniejsze umiejętności nie są wymagane, nie trzeba też przychodzić z partnerem. Terminy ceilidh są ogłaszane na bieżąco na stronie głównej oraz na Facebooku zespołu.

  Cena: 5zł od osoby za jednorazowy wstęp.

Rozpoczęcie warsztatów w roku 2019/2020:
Grupa balowa: 2 października

Miejsce:
Grupa balowa - Klub Sportowy Podwawelski, ul. Komandosów 21 (mapa)
Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej to "Ludwinów".
Sala wyposażona jest w lustra.

Przydatne informacje

 1. Zajęcia na warsztatach regularnych trwają od października do czerwca.
 2. Zajęcia przeznaczone są dla osób w każdym wieku; pomocne jest poczucie rytmu i dobra koordynacja ruchowa. Taniec pomaga w wyrobieniu obu tych cech, jak również wyrabia kondycję ruchową. Przeciwwskazaniem do tańca są jedynie choroby serca, płuc i stawów.
 3. Na warsztaty nie musisz przychodzić z partnerem/partnerką. Tańce wykonuje się solowo lub w dużych grupach.
 4. Na zajęcia należy przychodzić w niekrępującym ruchów stroju, umożliwiającym ocenę pracy nóg przez instruktorom. Zdecydowanie należy unikać sztywnych dżinsów, grubych swetrów, długich spódnic. Warto ograniczyć również ilość biżuterii oraz zadbać, aby długie paznokcie/tipsy nie skaleczyły innych uczestników zajęć. Podczas intensywnych zajęć przydaje się napój chłodzący lub woda.
 5. Odpowiednim obuwiem tanecznym są sznurowane irlandzkie lub szkockie baletki (ghillies/pumps), dla panów także reel shoes. Do stepu irlandzkiego przeznaczone są specjalne buty z „klockiem” pod palcami. Na początku możesz używać innych dowolnych baletek lub miękkich tenisówek, które umożliwiają stawanie na palcach. Buty do stepu irlandzkiego czasowo można zastąpić półbutami lub butami sportowymi na sztywnej podeszwie.
Jeżeli chcesz na bieżąco dostawać informacje o organizowanych przez nas warsztatach i ceilidh wypełnij krótki formularz
Proszę wypełnić wszystkie pola zaznaczone gwiazdką!

* Imię i nazwisko


* E-mail


* Powtórz adres mailowy


Miejscowość


Telefon


Interesują mnie warsztaty:
 irlandzkie solowe
 step irlandzki
 irlandzkie grupowe
 szkockie highland (góralskie)
 szkockie dworskie

Interesują mnie warsztaty:
 regularne
 weekendowe

Poziom warsztatów:
 grupa początkująca
 grupa zaawansowana

Uwagi:


Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883)" wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu informowania mnie o imprezach [warsztatach, pokazach, ceili] organizowanych przez zespół Comhlan.