Zespół tańca irlandzkiego i szkockiego z Krakowa

 
photo

Oferta

Występy taneczne (pokazy tańców)

W pokazach tańca bierze udział 4, 6, 8 lub więcej tancerzy. Na mniejszych imprezach lub w przypadku, kiedy scena jest niewielka, proponujemy występ w ograniczonym składzie.

Występ może trwać od 5 do 90 minut, przy czym powyżej 30 minut musi być podzielony na bloki. Pojedynczy blok taneczny może trwać od 5 do 30 minut. Pomiędzy nimi konieczne są przerwy.

W zależności od charakteru imprezy i wymagań organizatora, możemy prezentować wyłącznie tańce irlandzkie (np. Dzień Św. Patryka), wyłącznie tańce szkockie (np. Dzień Św. Andrzeja) lub oba rodzaje (w dwóch lub więcej blokach).

Podczas pokazów korzystamy z muzyki nagranej na płytach CD. Współpracujemy również z zespołami muzycznymi: Beltaine oraz Częstochowa Pipes & Drums, z którymi mamy przygotowany wspólny repertuar. Istnieje też możliwość, abyśmy tańczyli do muzyki innych zespołów grających tradycyjną muzykę celtycką, ale wymaga to wcześniejszego kontaktu z nami i szczegółowych uzgodnień.

Warunki techniczne naszych występów:   .doc (27 KB)

Interakcje z publicznością

Podczas naszego występu nie tylko prowadzimy żywiołową konferansjerkę, opowiadając ciekawostki dotyczące prezentowanych tańców, strojów oraz historii Szkocji i Irlandii, ale również włączamy publiczność do wspólnej zabawy w celtyckich klimatach.

Oprócz oficjalnych pokazów tanecznych, naszą ofertę uzupełniają:

  1. Warsztaty taneczne – w swobodnej atmosferze uczymy prostych tańców, niewymagających od uczestników zgłębiania technik tanecznych i dających praktycznie natychmiastową satysfakcję (uczestnicy mogą świeżo poznane tańce zatańczyć od razu podczas tej samej imprezy). Takie warsztaty spełniają również funkcje integracyjną i cieszą się ogromną popularnością podczas imprez firmowych. Warsztaty zabawowe trwają zazwyczaj od 15 do 60 minut.
  2. Pokaz ubierania wielkiego szkockiego kiltu – kilka metrów szkockiego tartanu układa się w specjalny sposób i następnie odpowiednio upina na „Szkocie ochotniku”.
  3. Konkurs drużynowy (2 lub 3 osoby w drużynie) na ubieranie wielkiego szkockiego kiltu na czas.
  4. Konkurs na najlepszego tancerza highland (szkockie tańce z gór) lub najlepszego tancerza irlandzkiego – krótka nauka, a następnie przystąpienie do konkurencji.
  5. Quiz o Szkocji i Irlandii

Honorarium

W przypadku każdego występu (warsztatów) honorarium ustalamy indywidualnie. Jego wysokość zależy m. in. od rangi imprezy, odległości od Krakowa, czasu trwania pojedynczego występu (warsztatów), czasu trwania (ilości dni) całej imprezy, ilości występów etc. Wysokość honorarium w dużym stopniu zależy też od ilości członków naszego zespołu biorących udział w danej imprezie. Na żądanie wystawiamy faktury VAT.

W przypadku występów w znacznej odległości od Krakowa konieczne jest zapewnienie przez organizatora odpowiedniej ilości noclegów.

Informacje na plakaty, afisze lub do folderów

Logo zespołu Comhlan
z tekstem:     .pdf (246 KB)     .eps (wersja wektorowa, 744 KB)
bez tekstu:    .pdf (224 KB)     .eps (wersja wektorowa, 658 KB)